Геометриядан қысқы мерзімді жоспарлар - 11 сынып (ҚМЖ)
Сабақ тақырыбы: |
Пирамиданың жазбасы. Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы |
Сабақ мақсаты: |
Пирамиданың жазбасы және қиық пирамиданың жазбасын жасай білу және пирамиданың, қиық пирамида бетінің ауданын есептейтін формуласын пайдалана алу арқылы есептер шығара алуға дағдылану |
Табыс критерийлері: |
- Пирамиданың қасиеттерін біледі және бейнелей алады; - Пирамида мен қиық пирамиданың жазбаларын жасай алады; - Пирамида мен қиық пирамиданың бүйір бетінің ауданын пайдалана отырып, берілген есептерді шығара алады; |
Сабақ түрі: |
Жаңа сабақты меңгерту |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Керекті жабдықтар |
|
5 мин
|
Кері байланыс |
Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. |
|
|
2 мин |
Топқа бөлу |
Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді |
Кеспе қағаздар |
|
10 мин
|
«Постер» әдісі. Пирамида және қиық пирамида. Жазбасы, қасиеттері. |
Пирамиданың және қиық пирамиданың қасиеттерін және жазбасын плакатқа салу арқылы бірін-біріне түсіндіреді және ортақ ой қалыптастырады. |
Плакат, маркер, Геометрия-лық фигуралар |
|
25 мин
|
«Крестик-нөлдік» әдісі. Топтарға Х және О белгілерін плакатқа сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру |
Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. |
Х-О сызбасы, плакат, маркер
|
|
5 мин
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Стикер, Бағалау парағы |
|
Не сәтті өтті? |
|
|||
Не сәтсіз болды? |
|
|||
Нені дамыта алар едім? |
|
Сабақ тақырыбы: |
Пирамиданың жазбасы. Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: |
Пирамиданың жазбасы және қиық пирамиданың жазбасын жасай білу және пирамиданың, қиық пирамида бетінің ауданын есептейтін формуласын пайдалана алу арқылы есептер шығара алуға дағдылану |
Табыс критерийлері: |
- Пирамиданың қасиеттерін біледі және бейнелей алады; - Пирамида мен қиық пирамиданың жазбаларын жасай алады; - Пирамида мен қиық пирамиданың бүйір бетінің ауданын пайдалана отырып, берілген есептерді шығара алады; |
Сабақ түрі: |
Дағды мен білікті машықтындыру сабағы |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Керекті жабдықтар |
|
5 мин
|
Кері байланыс |
Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады. |
|
|
2 мин |
Топқа бөлу |
Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді |
Кеспе қағаздар |
|
12 мин |
«Фишбоун» әдісі «Пирамидида және қиық пирамида» |
Топқа бөлінген оқушылар сұрақтар құрастырады, белгілі уақыттан соң топ мүшелері сұрақтарымен алмасып, жауап береді |
Плакат, Маркер, сурет |
|
16 мин
|
Тақтамен жұмыс. Бағалау критерийлері: 1. Пирамида және қиық пирамидаға берілген есептердің шарттарын дұрыс құра алу - 1 2. Пирамида және қиық пирамиданың жазбасын дұрыс жасай алу - 1 3. Пирамида, қиық пирамида бүйір бетінің ауданын дұрыс таба алу -1 |
п-дәрежелі түбірлерге берілген оқулықтағы №85-№89 есептерді шығарады және бағалау критерийлеріне байланысты есептер шығарады, өзін-өзі бағалайды |
Бағалау критерий-лері; Оқулық,
|
|
7 мин
|
Логикалық сұрақ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 сандарының кейбір цифрларының арасына + қойып, 99-ға теңестіру керек. Ж: 1+2+3+4+5+67+8+9=99 12+3+4+56+7+8+9=99 1+23+45+6+7+8+9=99 |
Логикалық сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. |
Логикалыө сұрақ
|
|
3 мин
|
Рефлексия |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Стикер, Бағалау парағы |
|
Не сәтті өтті? |
|
|||
Не сәтсіз болды? |
|
|||
Нені дамыта алар едім? |
|
Геометриядан 11 сыныпқа арналған қысқы мерзімді жоспарларды (ҚМЖ) ТЕГІН жүктеп алу:
Файлды онлайн қарап алу: 11-syn-geometrija-mzh-54-sab.docx